Yhteystiedot


Kulttuurikeskus Caisa sijaitsee Kalliossa Elannon korttelissa, Leipätehtaan tiloissa. Caisan tiloja ovat auditorio, sali, neljä kokoustilaa sekä galleria.

Käyntiosoite: Kaikukatu 4 B, 00530 Helsinki.
Postiosoite: Kulttuurikeskus Caisa, PL 10408, 00099 Helsingin kaupunki


Saapuminen

Caisa sijaitsee Kalliossa Hämeentien tuntumassa, entisen Leipätehtaan tiloissa, lähellä Haapaniemen kenttää ns. Elannon korttelin sisäpihalla hyvien kulkuyhteyksien päässä. Käyntiosoite on Kaikukatu 4. 
Lähin metroasema on Hakaniemessä. Reittiopas neuvoo perille:

Reittiopas




​​​​​​​


Saavutettavuus

Kulttuurikeskus Caisaan on esteetön sisäänkäynti Kaikukadulta. Caisan tiloihin pääsee Leipätehtaan sisäpihalta. Sisätiloissa on esteetön kulkumahdollisuus sekä tasaiset käytävät.

Tiloissa on selkeitä opasteita. Auditorioon pyörätuolinpaikkoihin pääsee hissillä 3. kerroksen kautta. Caisan salissa, galleriassa ja auditoriossa on induktiosilmukka. Opaskoirat ovat tervetulleita.



Cátia Suomalainen Pedrosa

johtaja
09 310 37501, 040 754 2303
catia.suomalainenpedrosa@hel.fi


sari paananen

toimistosihteeri
09 310 79579, 040 029356
sari.paananen@hel.fi


Jaana Lindman

tuottaja
Tapahtumat
050 551 3355
jaana.lindman@hel.fi


Faruk Lika

tuottaja
Lavastus ja sisustus, taidenäyttelyt
09 310 37515, 050 461 6957
faruk.lika@hel.fi


Johanna Rissanen

tuottaja
Tapahtumat, Kiinalainen uusivuosi
09 310 37798, 040 351 3797
johanna.rissanen@hel.fi


Kitari Mayele

tuottaja
Tapahtumat
09 310 37506, 050 412 0481
kitari.mayele@hel.fi


Teemu Savikurki

projekti- ja kurssikoordinaattori 
040 522 6700
teemu.savikurki@hel.fi  


ILMARI PAANANEN

valaistusmestari
09 310 71358, 050 412 3175
ilmari.paananen@hel.fi


Jimmy Hung

äänimestari
09 310 71357, 050 336 3205
trieu.hung@hel.fi


Merja Taivalantti-Bouchghoul

tuotantoassistentti
Tilojen varaukset ja vuokrat 
​​​​​​​09  310 37503
​​​​​​​merja.taivalantti-bouchghoul@hel.fi


MINNA ROINE

viestintäasiantuntija
Kulttuurikeskusten viestintä- ja markkinointia
09 310 88802, 040 192 4579
​​​​​​​minna.roine@hel.fi





Caisan info

09 310 80008